Pereiti prie turinio
Lithuanian Airsoft Portal

Dėl nepilnamečių žmonių norinčių dalyvauti airsfot`e


Rekomenduojami pranešimai

Sveiki iškilo toks klausimėlis, turiu brolį 16 metų, sudalyvavo airsoft žaidime, patiko "užsikabino". Todėl noriu sužinoti, jeigu jis nusiperka savo įrangą, tai jis gali dalyvauti pvz 2 lygio žaidime (su tėvų raštišku leidimu) ? Nes 1 lygio žaidimai eina nuomininkai, komandos bei laisvai samdomi, o jau nuo 2 lygio eina tik laisvai samdomi ir komandos( na būna išimčių, bet nedaug). Tam, kad tapti laisvai samdomu kariu reikia turėti 18 metų. Tai gal gali kas nors iš organizatorių pakomentuoti šią situaciją?

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

O kur čia yra atsakymas į mano užduotą klausimą?  "Jeigu jis nusiperka savo įrangą, tai jis gali dalyvauti pvz 2 lygio žaidime (su tėvų raštišku leidimu)?"

Čia žmogus tik paaiškino tai, kas normaliam žmogui yra savaime suprantama

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

lygių sistema tik kariauk.lt organizuojamų žaidimų . Kiti organizatoriai už pinigus ir kūdikiams leis žaist.

Bet kiek supratau tada toks asmuo einantis į žaidimą bus traktuojamas kaip nuomininkas? man tik įdomu ar nebus taip, kad nusipirkus savo įrangą žmogus negalės dalyvaut pusėje žaidimų

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Manau esme tokia, kad pasirinkus norima 2 ar aukstesnio lygio zaidima,rasai orgams ir derini 16mecio brolio dalyvavimo salygas. Viskas priklauso nuo konkrecios situacijos. O aeg ir ekipuotes turejimas cia visai ne esminis dalykas. Nes niekas nereikalaus nuosavybes teisiu i konkretu daikta, svarbu kad visi butu pagal Lsb taisykles.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Viskas labai individualu... taciau asmeniskai pries nepilnamecius aukstesnio lygio zaidimuose... 

Uztenka 1-o lygio zaidimu,kur jie gali dalyvauti...

Pats buvau paemes i zaidimus savo sunu... Tik sau sugadinau zaidimus, nezaidi,o dirbi aukle... O kas butu nakti? 

 

Kaip sakoma ir "protelis" kitoks... vis del to 16 metu yra 16 metu... 

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Viskas labai individualu... taciau asmeniskai pries nepilnamecius aukstesnio lygio zaidimuose... 

Uztenka 1-o lygio zaidimu,kur jie gali dalyvauti...

Pats buvau paemes i zaidimus savo sunu... Tik sau sugadinau zaidimus, nezaidi,o dirbi aukle... O kas butu nakti? 

 

Kaip sakoma ir "protelis" kitoks... vis del to 16 metu yra 16 metu... 

Na aišku labai individualus reikalas, asmeniškai aš savo broli mačiau pradžioj žaidimo ir praktiškai pabaigoje :) Na mintis plius minus aiški :) ačiū už nuomones

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Gal brolis galėtų pakentėti porą metų? Tai nėra vaikams skirtas hobis/pramoga. Mane trikdytų nepilnamečiai, ypač dėl jau paminėtos problemos: "2. Nepilnamecius gali kas nors suzeisti, ir niekas nera garantuotas kad tavo teveliai nesugalvos issireikalauti zalos atlyginimo is konkretaus zaidejo ar organizatoriaus.". Lygiai taip pat, kaip nenorime žaidėjų su žmogaus voro kostiumu, girtų ar šiaip kvailų ir nesuvokiančių, taip pat būtų smagu, kad žaidimuose nedalyvautų vaikai. 

Pats sakei, kad savo nepilnamečio brolio praktiškai nematei, vadinasi jis žaidė be suaugusiųjų priežiūros. Tai kas prisiima atsakomybę? Nepilnamečiai tiesiogiai ar netiesiogiai kelia problemas, tai gal paliekame savo problemas namie? Pakentės porą metų. 

Aš iš vis PRIEŠ nepilnamečių dalyvavimą. Lyg ir kariauk.lt rengdavo kažką nepilnamečiams.
 

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Gal brolis galėtų pakentėti porą metų? Tai nėra vaikams skirtas hobis/pramoga. Mane trikdytų nepilnamečiai, ypač dėl jau paminėtos problemos: "2. Nepilnamecius gali kas nors suzeisti, ir niekas nera garantuotas kad tavo teveliai nesugalvos issireikalauti zalos atlyginimo is konkretaus zaidejo ar organizatoriaus.". Lygiai taip pat, kaip nenorime žaidėjų su žmogaus voro kostiumu, girtų ar šiaip kvailų ir nesuvokiančių, taip pat būtų smagu, kad žaidimuose nedalyvautų vaikai. 

 

Pats sakei, kad savo nepilnamečio brolio praktiškai nematei, vadinasi jis žaidė be suaugusiųjų priežiūros. Tai kas prisiima atsakomybę? Nepilnamečiai tiesiogiai ar netiesiogiai kelia problemas, tai gal paliekame savo problemas namie? Pakentės porą metų. 

 

Aš iš vis PRIEŠ nepilnamečių dalyvavimą. Lyg ir kariauk.lt rengdavo kažką nepilnamečiams.

 

Kaip ir minėjau žmogus žmogui nelygus, yra žmonių kuriems 25+ ir ju smegenėlės kaip 15 metų :) šiaip tai tam, kad apsidrausti, yra skirtas raštiškas tėvų sutikimas, ten yra aiškiai parašyta, aš toks ir toks leidžiu dalyvauti tokiam ir tokiam ten ir ten, prižiūrint broliui t.y MAN. Manau jeigu atsirastų kažkoks konkretus atsakymas bendruomenė tikrai papilnėtų, o tavo pasakymas palauk 2 metus tai ką aš žinau :) Tu užsinorėjęs naujo ginklo lauki du metus ar stengiesi jį kuo greičiau nusipirkti, kad jis tau teiktų kuo daugiau džiaugsmo? Ir dėl visų sužeidimų, tam yra kaukė,akiniai,apranga ir t.t kuo skiriasi kūnas 16 metų ir 25metų? oda stipresnė? Man po sekmadienio žaidimo nėra gabalioko mėsytes ant riešo, na bet nieko, gyvas. o įdomiausia tai, kad šovė žmogus lyg ir turintis pakankamai metų, bet šovė iš 2 metrų atstumo ir į galvą, gerai kad spėjau ranką pakelti :) o tu kalbi apie ne vaikams skirtą hobį :) vyru tampama ne nuo metų skaičiaus. O dėl atsakomybės dar kartą kartoju, yra rašomas tokiu atvėjų tėvų sutikimas ir taip bet kuris žaidėjas gali būti ramus, kad nebus jokiu žalų reikalavimų ir t.t taipogi taip apsidraudžia organizatorius. PEACE!

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Antoskalt, kalba eina ne apie tai, kad 15 metų žmogaus oda silpnesnė už 25 metų, apie vyriškumus, apie proto branda...Kalba eina apie tai, kad neduok Dieve tavo brolis rimtai susižeis ir tada tėvai norės paduoti į teismą organizatorius. Kas tada? O subrendęs asmuo, jau atsako pats už save.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Antoskalt, kalba eina ne apie tai, kad 15 metų žmogaus oda silpnesnė už 25 metų, apie vyriškumus, apie proto branda...Kalba eina apie tai, kad neduok Dieve tavo brolis rimtai susižeis ir tada tėvai norės paduoti į teismą organizatorius. Kas tada? O subrendęs asmuo, jau atsako pats už save.

Patarčiau pasiskaityti apie raštiška sutikima apie kurį sakau jau trečią kartą. Tu man pataikysi į akį aš tave lygiai taip pat galiu paduot į teismą, dėl žalos ir tu neįrodysi, kad aš čia žaidžiau su visais ir t.t. juk mes prieš žaisdami niekur nepasirašom ar kitaip neatsižymim. Čia jau kalba eina į lankas, jeigu niekas negali kokrečiai atsakyti tada galima trinti temą, nes kalbam apie kaimyno Jono šulinį ir Marytės sukneles.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, zaidziu airsofta nuo 16. Pries kiekviena zaidima parasau PM orgui ir atsiklausiu ar galiu dalyvauti su salyga, kad su manim bus tevas. Kalbant apie "vaikiska prota" tai kiekvienas zmogus skirtingas. Pavyzdziui as paprasiau tevo, kad sautu i mane su mano sautuvo is ivairiu atstumu, kad zinociau kaip stipriai ar silpnai skauda. Kalbant apie traumas tai visi zaidejai gali paduoti i teisma, esu gaves ne viena ir ne dvi traumas kaip daugelis cia esanciu, bet net minties nekilo kazka i teisma kviest. Palyginimui paimkim futbola, ten gali tau ir koja ir galva nulauzt, bet niekas nepriestarauja, kad zaidzia nepilnameciai.

Dekui, kad isklauset.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl nepilnamečių dalyvavimo žaidimuose tema visada yra opi ir neišvengiamai pasikartojanti. Aš pritariu nuostatai kad aukštesnio lygio žaidimuose nepilnamečiams dalyvauti negalima. Beto iš asmeninės patirties galiu pasakyti kad net ir su stropiausiais nepilnamečiais buna problemų. Ir ne maklaudizmas čia problema. Paprasčiausiai jiems sunku susikaupti, išlaikyti koncentraciją ir dėmesį (net ir įdėmiai išklausę info per brifingą sugeba nugrybauti ). Jiems sunku adekvačiai vertinti situaciją, labiau linkę pasiduoti emocijoms. Sunku teisingai įvertinti galimą riziką, kylantį pavojų jiem patiem ir aplinkiniams. Labiau linkę rizikuoti, nes neįvertiną pavojaus ir todėl kylą traumų riziką. Ir nėra jie dėlto kalti paprasčiausiai organizmas dar nesubrendes, vystosi, suaktyvėjusi hormonų gamyba įtakoja tokią nepilnamečių elgsena. Ir žinoma organizmas pas visus vystosi skirtingai, Bektron elgiasi teisingai - pats susisiekia su organizatorium, žaidime dalyvauja tėvas. Tai beabejo nuramina organizatorių. Bet tai vistiek organizatoriaus pasirinkimas, rizikuoti ar ne. Nes joks poperėlis neapsaugos nepilnamečio nuo traumos. Gerai jei tai tik mėlynė ar nuskilęs dantis. Įsivaizduokime situacija, nepilnametis nukrenta nuo pirmo aukšto pastato (nors ir buvo draužiama lipti ant pastato stogo) ir gauna stuburo traumą. Jis paralyžuojamas. Tai neįsivaizduoju kokia reakcija būtų tėvų ir kaip organizatoriui žiurėti tėvams į akis ir sakyti jūs pasirašėte poperėlį. Todėl organizatorius priimdamas į žaidimą nepilnametį, turi įvertinti kylančias rizikas ir poligoną sutvarkyti taip kad jis būtų saugus nepilnamečiams. Ir nereikia dėlto pykti ant organizatoriaus jis taip pat turi teisę nepriimti žaidėjų kaip ir mes turime teisę žaisti arba ne.

 

O atsakant į Antoskalt klausimą, Vinetu atsakymas viską apibendrino.

 

 

Antrame lygyje tik pilnamečiai.  

 

Lygių sistema tik kariauk.lt Kiti organizatoriai už pinigus ir kūdikiams leis žaist.  manau viskas aishku...niekas nenori priziureti buti atsakingi uz nepilnamecius .

 

2 lygio žaidime dalyvauti negali, bet kadangi visi esam žmonės prieš kiekviena žaidimą turi derinti su organizatoriumi atskirai.

 

P.S. "Kiti organizatoriai už pinigus ir kūdikiams leis žaist." IMHO truputi per griežtai pasakyta.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Tu man pataikysi į akį aš tave lygiai taip pat galiu paduot į teismą, dėl žalos ir tu neįrodysi, kad aš čia žaidžiau su visais ir t.t. juk mes prieš žaisdami niekur nepasirašom ar kitaip neatsižymim.

Gal prieš rašant, pačiam vertėtų pamastyti. Suaugęs žmogus pats atsako už pasekmes, jei kur nors dalyvauja savo noru. Žaidime tu dalyvauji savo noru. Žinai, kad į tave šaudys. Ir PATS prisiėmi atsakomybę už pasekmes. Todėl neskubėčiau taip jau sąkyti..nieko neįrodysi.O iš kitos pusės, gal verta pamastyti, ar su tokiomis mintimis bus malonu kitiems su tavimi žaisti ir t.t.O tai velniai žino, kas gali šauti galvon, jei jau tokios mintys..O dėl nepilnamečių. Kodėl nuolat atsiranda tokie klausimai. Ne vieną ir ne 10 kartų šnekėta.Kodėl yra mažiaus apribojimai dėl pažymėjimo vairuoti tansportą, dėl alkoholio pardavimo ir dar dėl kalno kitų dalykų?Ar irgi nesamonės ir reikia ..individualiai žiūrėti?
Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

 

Ar irgi nesamonės ir reikia ..individualiai žiūrėti?

Ne tai, kad reikia, bet iš principo būtų teisinga. Nepikta, kad dėl galimo kitų neadekvataus elgesio, negali ir tu namo iš maximos po dešimtos butelio alaus parsinešt? Ar vis dėl to bijai, kad eidamas namo prisigersi ir išdaužysi visiem snukius ar šiaip alkoholiku pavirsi?  :)

 

Aš ne prieš nepilnamačių draudimą, bet tokie pateisinimai yra bulshit.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Hei, Antoskalt...

 

Sakai, kad neši atsakomybę tu, kad tu prižiūrėsi, bet sakai, kad brolio nematei visą žaidimą. Tai kaip ir neprižiūri tu jo. O kodėl turime prižiūrėti mes? Jei žaidime dalyvauja nepilnamečiai, to nenorėčiau žinoti ir tikėti, kad visi čia atsakome kiekvienas už save. Su pilnamečiu yra paprasčiau dėl teisinių formalumų - nutiks kažkas, viskas vyks akis į akį. Nueis iki teismo, jis bus ieškovas, tu būsi atsakovas. O kai į žaidimą veliami tėvai, t.y. jų rašteliai, jų atsakomybė... Prieš einant žaisti savo vieną, grįžus gali pasakyti kitą. Šaunu, kad kažkokie nepilnamečiai gavę kažkokių sužeidimų nekėlė nepasakojo tėvams ir dėl to nekilo skandalų. Pasakyk tu kokiai mamytei, kad jos vaiką sužeidei, suės gyvą... 

 

Jei orgai apsiima atsakomybę, kurios apsiimti iš esmės negali, tai jų reikalas, bet neskelbkit to viešai, kad žaidžiantiems nereiktų galvoti, ar šaudo į pilnametį, ar į nepilnametį. 

 

Klausei, ar užsimanęs geresnio ginklo jį nusiperku, ar laukiu? Žinai, kai man buvo 16, niekas nesvarstė galimybės man suteikti vairuotojo pažymėjimą su tėvelių rašteliu ar parduoti alkoholį su tėvelių raštelių. Reikėjo palaukti porą metelių - palaukiau. Na ok, važinėjau nelegaliai, alų irgi gėriau nelegaliai, tai lygiai taip pat ir orgus apgauti galima, sakant, kad jau 18. Kai kurie 16mečiai atrodo kaip 26.

 

Išimtys yra blogai, jei jos bus pradėtos taikyti, vis bus mažinama riba. Prasidės 15mečiai, 14mečiai... O kodėl gi ne? Jei tėvelis prisiima atsakomybę...

 

O prižiūrėti asmenį yra tiesiog neįmanoma, nebent pašovus jį ar jį prižiūrintį, abu eitų į mertviaką. Būrio narius išmėtom, ką jau kalbėt apie aukles žaidime.

 

Come on, suprantu tavo brolio norą, bet gal nepersistenkit? Smagu žaist ir L1, kodėl dabar reikia lįsti į L2 L3?

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Iš savos patirties: airsoftą norėjau žaisti jau nuo 14, skaičiau forumą, temas dėl nepilnamečių priemimo į žaidimus ir t.t. Labai norėjau, prašiau tėvo, kad nupirktu ginklą, nepirko, sako sueis 18 nupirksiu. Galvojo pamiršiu, nepamiršau, davė pinigų - nusipirkau. Kažkaip net nekilo klausimų bandyt rautis, parašyta 18, vadinasi 18. Ir sulaukiau, ir nenumiriau :)

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

As nesuprantu, kas nors taisykles apskritai skaito?

 

> 1.3 Dalyvauti žaidime ar žaidimą stebėti leidžiama tik psichiškai sveikiems, emociškai stabiliems, pilnamečiams asmenims pasirūpinusiems tinkama akių apsauga. Išimtiniais atvejais leidžiama ir nepilnamečiams asmenims, turintiems tėvų ar globėjų raštišką leidimą. 

 

Kas dar gali buti neaisku?

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Bet!

 

9. Baigiamosios nuostatosŠios taisyklės yra bendros ir jų būtina laikytis visų Lietuvoje organizuojamų žaidimų metų, jeigu žaidimo organizatoriai nenusprendžia kitaip. Jei organizatoriai nusprendžia, kad konkrečiame jų organizuojamame žaidime nebus laikomasi kurios nors iš šiose taisyklėse numatytos nuostatos, ar kuri nors situacija bus reglamentuojama kitaip nei šiose taisyklėse nustatyta, jie privalo apie tai paskelbti kartu su žaidimo scenarijum, ne mažiau nei prieš 7 dienas iki numatytos žaidimo datos

 

taigis kaip ir kalbeta jiems galima leidziama zaisti su "leidimais" niekas ne draudzia  (tarkim 1 lygio) zaidimuose... kituose orgai pasilieka teise leisti neleisti atleisti piimti  ir pan.

(arba jei kas is orgu organizuoja  kitu lygiu  zaidimus gali ir leisti ju reikalas ir atsakomybe na ir ten visu kitu..)

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

You will be able to leave a comment after signing in



Prisijunkite dabar
 Share

×
×
  • Sukurti naują...