Pereiti prie turinio
Lithuanian Airsoft Portal

LiPo baterijos


Kazak
 Share

Rekomenduojami pranešimai

  • 11 months later...

apie baterijas biski.. :blush:

As kadange modelizme isbandes visokias lipo, Life (A123). Sekmingai pernestos A123 (3 celes = 9.9V) i airsofto ginklus ir veikia puikiai be jokiu navarotu. tai yra lygiai tas pats kas 8 celiu NiMh, tik gauni greita krovima (10minuciu), tikra talpa (2300mah arba 1100mah pagal celes dydi, o NiMh ta talpa kazkur "dingsta"), nebijo salciu (gerokai maziau nei NiMh). puikiai tinka i dideles buozes, o mazesnes celes i

Minusas: spec pakrovejas (kaip ir minejo kolega modeliuotojas), pigiausias kinijoje (kompiuterinis, isbandytas- pakankamai geras) kainuoja 39usd (siuntimas apie 12usd).

A123 (LiFe) celems nereikia nieko konstruoti ginklo elektronikoje. Kiek teko matyti, rusai konstruoja elektronikos "blokeli", kuris dirba kaip rele, su nuleistuku tik sujungi reles (tranzistoriaus) kontaktus, ir visa srove teka ne per ginklo kontaktus o per tranzistoriu. Siuo atveju NIEKADA nesudegs ginklo kontaktai.. Papildomu apsaugu konstruoti irgi nereikia, A123 nuseda greitai ir tiesiog ginklas nebesaudo, sveika yra tik pajutus nusedima, nustoti naudoti..

Su 3 celem A123 (9.9V) puikiai "suka" ir su M150 (kulkosvaidis) ir m170 (Systema M15 marksman rifle).

paskutinis geras ju pliusas yra garantuojamas 1000 ciklu, keletai metu bateriju pakaks :D

 

LiPo butu ta pati sistema, tik su jom sunkiau del voltazo atitikmens. Du galimi variantai: 2 celes (7.4V), 3 celes (11.1V). 3 celes puikiai tinka ginklams kurie reikalauja 12V (pvz systema ir etc). Del ju nusedimo nesu tikras, nemeginau del ju pavojingumo uzsidegti :)

 

pvz: naudoju systema ptw su M110, joje baterijos A123: 3 celes (9.9V), talpa 1100mah. neteko niekados sunaudoti viso akumo per aktyvu zaidima. taip pat su ics M120. :)

 

Kam aktualu sitie dalykai:

Akumuliatoriai A123 (geltonos ir baltos celes):

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/u...mp;ParentCat=85

Pakrovejas:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/u...alancer/Charger

sitas pakrovejas nekraus per 10 minuciu, 15-20 (kaina diktuoja jo galinguma).

Demesio: dauguma modeliniu pakroveju, jungiami prie 12V saltinio, tai arba maitblokis, uztikrinantis bent 5A arba automobilis :)

 

Sekmes! :)

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

  • 4 months later...

Kadangi Li-po baterijos jau gana placiai naudojamos ir pakeicia senasias Ni-Mh ir Ni-cd kurios yra gremezdiskos ir turi gan nemazu nepatogumu eksploatacijos klausimais, panaiau jog ir airsoftui butu laikas po truputi meginti pereiti prie modernesniu bateriju.

 

Visai neseniai isbandeme 2celiu 7.4V baterija ant M110 spyruokle turincio ginklo. Tikejomes kad bus maza greitosauda, taciau pameginus greitosauda ne kiek nebuvo pakitusi. M16 kaleno ne ka prasciau nei ginklas turintis bazine spyruokle ir 8.4V akuma. Si zaidima pabradeje bus bandomas 1000mAh 7.4V Li-po akumuliatorius su M120 spyruokle. Ziuresim kaip akumuliatorius elgsis zaidimo metu. Kas labiausiai patogu - akumuliatorius maziukas ir lengvas, galima sakyti dingsta problema kuomet norima ideti galingesni akuma bet nera vietos.

 

Del greitosaudos nepasikeitimo sumazejus itampai : Ni-Mh ir Ni-cd akumu itampa prie apkrovos gan smarkiai krenta, nes baterijos negali atiduoti reikiamos sroves (snekant buitiskai, kad visi suprastu). Li-po itampa prie apkrovos krenta labai nezymiai nes pats akumas is saves yra galingas energijos saltinis ( 1000mAh akumas gali atiduoti 20A srove iki pat issikrovimo nesusigadindamas, 2000mAh 40A srove ir t.t. ). Reiskiasi pajungus apkrova akumas sugeba atiduoti reikalaujama srove ir itampa nekrenta del to ir greitosauda nesumazejo.

 

Dabar tik mintis del kontaktu. Visi susidure su problema kai apdega kontaktai. Del ko jie apdega? Kuomet variklis stovi vietoje, jam isjudinti reikalingos labai dideles sroves, varikliui issisukus srove nukrenta zenkliai (atkreipkit demesi kad laidai labiausiai kaista kai saudoma pavieniais ir saugikliai lekia butent saudant pavieniais). Taigi kadangi motorui stovint vietoje naudojama didele srove, logiska mastyti kad kuo leciau jis isibegeja - tuo leciau kinta srove (mazeja) automatiskai per kontaktus ilgesni laika teka dideles sroves ko pasekoje kontaktai kaista ir apdega. Pajungus Li-po pastebejau kad motoras yra issukamas akimirksniu nes akumuliatorius sugeba atiduoti ta dideli sroves kieki motoro starto momentu. Automatiskai kontaktai turetu maziau kaisti ir ne taip degti.

 

Cia zinoma kolkas tik mano prielaida, ziuresim kaip bus realybeje. Bandymui pasijungiau prie savo G5K kurzo 11.1V 3celiu lipolke kad greitosauda primintu tikro ginklo. Spyruokle bazine, pazaidus ziuresiu kaip ten laikosi kontaktai, jei nebus apsvile, manau galima bus salyginai daryti isvada kad mano prielaida pasiteisino.

 

kolkas tiek laukite naujesniu bandymu ir rezultatu.

 

Jei yra klausimu - klauskite

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Kontaktai kaista ir dega del to, kad jungimo metu, tarp kontaktu mazejant tarpui, susidaro labai mazas oro trapas tar ju. To pasekoje kontaktai pasidaro kondernsatoriumi. Del to susidaro didelis kruvis kuris pereina per sistema visisko susilietimo metu. To neisvengsi baterijos keitimu, cia tik MOSFET pades. :)

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

sitoj vietoj sutinku, tik mosfetas visiskai apsaugos nuo kontaktu svilimo, bet esu beveik isitikines kad su lipolke jie maziau devesis nei su silpnais ni-mh ar ni-cd akumais. Paprastas pastebejimas is praktikos : kada sudega starterio sepeteliai ir apsvyla inkaro kontaktai? Kai akumas buna silpnas ir vos suka.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

na va sian buvo testuotos kaip ir minejau dvi baterijos. Tai 7.4V 1000mAh ir 11.1v 1750mAh lipolkes. Pirmoji buvo ideta automate su M120 ir atlaike iki pat zaidimo pabaigos. Issaudyta buvo ~1500 sratu. Kai zaidimas baigigesi tustinant apkabas greitosauda pradejo leteti akumas nusedo. Visumoje rezultatas geras ant 120 tiuno su 1000mAh issaudyti puse bonkes sratu yra good. Lipolkes temperatura nuolat tikrinom po didesniu susiremimu - visad buvo salta jokiu pastebimu pakitimu nepastebejom.

 

11.1V lipolke buvo ideta pas Vyxz i pulimiota su 130 spyruokle (berods) atlaike iki zaidimo galo ir dar liko. Laiste sratus kaip turi buti, cia gal pats Vyxz daugiau pakomentuos jis zaide su tuo pulimiotu.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

na va sian buvo testuotos kaip ir minejau dvi baterijos. Tai 7.4V 1000mAh ir 11.1v 1750mAh lipolkes. Pirmoji buvo ideta automate su M120 ir atlaike iki pat zaidimo pabaigos. Issaudyta buvo ~1500 sratu. Kai zaidimas baigigesi tustinant apkabas greitosauda pradejo leteti akumas nusedo. Visumoje rezultatas geras ant 120 tiuno su 1000mAh issaudyti puse bonkes sratu yra good. Lipolkes temperatura nuolat tikrinom po didesniu susiremimu - visad buvo salta jokiu pastebimu pakitimu nepastebejom.

 

11.1V lipolke buvo ideta pas Vyxz i pulimiota su 130 spyruokle (berods) atlaike iki zaidimo galo ir dar liko. Laiste sratus kaip turi buti, cia gal pats Vyxz daugiau pakomentuos jis zaide su tuo pulimiotu.

Cia ne pas Wyxz buvo uzdeta ta 11.1v batarke o pas mane, viskas gerai, temperatura normali jos buvo, issaudziau kokiu 2000 sratu tai tikrai, jokiu pasikejtimu, greitosauda labai gera su m130 spirokle ir tiek pat ant hrono, likau patenkintas, artimiausiu laiku tokia isigysiu sau.

 

P.S. Manau su m140 bus pats tas.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

oi velnias tiksliai gi ne pas vyxz sorry suklydau ;) Tai va issaudes 2000 sratu tu isnaudojai tik 30% akumo talpos, katik ikroviau buvo praktiskai nenusedes.

 

na del tu 7.4V tai tikrai nera per maza greitosauda gal prates paleisti juosta bbsu kaip is kulkosvaidzio ? :) tada tai jo kiek mazoka :D

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

  • 7 months later...
  • 2 years later...

Norėčiau užduoti klausimą apie LiPo akumuliatorius.

Tarkim tokia situacija kad aš noriu išeit trumpam pašaudyt - pakraunu pilnai LiPo, pašaudau, bet neiškraunu visos baterijos. Tada po kokiu 2 dienų vėl noriu pašaudyt. Kaip tada - ar reikia per nauja bateriją pakraut ar jos užteks nuo praeito karto? Kiek esu girdėjęs tai LiPo baterijos nereikia iškraut?

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Norėčiau užduoti klausimą apie LiPo akumuliatorius.

Tarkim tokia situacija kad aš noriu išeit trumpam pašaudyt - pakraunu pilnai LiPo, pašaudau, bet neiškraunu visos baterijos. Tada po kokiu 2 dienų vėl noriu pašaudyt. Kaip tada - ar reikia per nauja bateriją pakraut ar jos užteks nuo praeito karto? Kiek esu girdėjęs tai LiPo baterijos nereikia iškraut?

 

 

taip. Gali ir neiskrauti, pasaudysi drasiai ir po savaites. Seip is modelizmo praktikos: Geriausia baterijas laikyti vesioje patalpoje ir apie 25-30% ikrautas (tiek ikrautos buna naujos).

Vesiai laikyti reikia, kad suletetu chemines reakcijos. Nes ir LiPo "sensta". Kogero daugiausia zalos daro pilnai ikrautos ir siltai laikomos!

 

Virgis

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

o kaip man zinoti kiek ji pakrauta ?

 

Paprasciausiai su testeriu pakanka paziureti kokia yra celiu itampa.

Pilnai uzkrautos 4.2v. 3.7v celei (be apkrovos) - nusedusi. Seip pagal voltaza sunku pasakyti, nes itampa krenta letai iki pat "pabaigos"..

Kolega parode gan teisinga pakroveja, jis turi Storage funkcija.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

o jeigu as prijungciau kuri nors is mano pateiktu variantu kad mane ispetu kaip baterija artes prie ribos?

 

1. http://propeleris.lt/lipo_nimh_akumuliatoriai/itampos_indikatoriai/hobby_king_voltage_temperature_monitor_2_6s_0_150c.html Sitas man atrodo nusistato kada ispetu kai pasieks nustatyta riba. Tik beda nezinau kur riba tavo komplekte esancios baterijos

 

2. http://propeleris.lt/lipo_nimh_akumuliatoriai/itampos_indikatoriai/zemo_voltazo_monitorius_2s/3s/4s_lipo_akumuliatoriams.html Sitas ir visai nieko bet jis taipogi skleidzia tik svieseles

 

3. http://propeleris.lt/lipo_nimh_akumuliatoriai/itampos_indikatoriai/3_celiu_baterijos_monitorius.html

 

Kuris is siu triju tiktu geriausiai?

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

o jeigu as prijungciau kuri nors is mano pateiktu variantu kad mane ispetu kaip baterija artes prie ribos?

 

1. http://propeleris.lt/lipo_nimh_akumuliatoriai/itampos_indikatoriai/hobby_king_voltage_temperature_monitor_2_6s_0_150c.html Sitas man atrodo nusistato kada ispetu kai pasieks nustatyta riba. Tik beda nezinau kur riba tavo komplekte esancios baterijos

 

2. http://propeleris.lt/lipo_nimh_akumuliatoriai/itampos_indikatoriai/zemo_voltazo_monitorius_2s/3s/4s_lipo_akumuliatoriams.html Sitas ir visai nieko bet jis taipogi skleidzia tik svieseles

 

3. http://propeleris.lt/lipo_nimh_akumuliatoriai/itampos_indikatoriai/3_celiu_baterijos_monitorius.html

 

Kuris is siu triju tiktu geriausiai?

 

 

buvo pas mane toks detektorius, kazkas panasaus i tavo 2-3 var tai saudant jis pipsejo kazkodel nzn del ko :) teko ismest. geriausias variantas suprast kad laikas keist akuma, tai kai sumazeja greitasauda o tai jauciasi iskarto, ir nereikia jokiu voltazo monitoriu.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

You will be able to leave a comment after signing in



Prisijunkite dabar
 Share

×
×
  • Sukurti naują...