Pereiti prie turinio
Lithuanian Airsoft Portal

Šaudymas pastatuose


domazas
 Share

Rekomenduojami pranešimai

Sveiki,

 

Tikrai smagaus žaidimo metu kilo diskusija su žaidimo dalyviais dėl šaudymo pastatuose su automatais kuriems leistinas greitis iki 130 m/s. Trumpai papasakosiu situaciją.

 

Laiptinėje, šturmuojant pastato aukštus sekiau iš paskos kolegai kuris buvo priekyje su skydu. Įjungęs "SEMI" pataikiau priešui į ranką, atstumas manau buvo tikrai mažesnis negu 5m. galbūt 3-4m. po tokio mano atlikto veiksmo gavau pastabą kad pažeidžiau taisykles nes šoviau iš ginklo mažesnio nei iš 5m. atstumo. Vadinasi dabar supratau kad visą tą laiką (apie 5 metus) žaidžiau airsoftą, pastatuose  ne pagal nustatytas taisykles. Taip pat ir tie žaidėjai kurie ir mane"N" kartų iš automato yra nušovę pastate ( su "SEMI" ) iš mažesnio nei 5m. atstumo irgi žaidė ne pagal taisykles.

 

Man kyla natūralūs klaisimai kaip žaisti man ir mano draugams toliau:

1) Jeigu atsivedu naujokus į žaidimą su nuomos įranga,jie pistoleto negauna, tai pastato sturmuot jie negales neturint pistoleto tas tam tikruose pastatuose ir situacijose yra manau neišvengiama. nesukontroliuosi 5m. taisykles visada nes patalpu isplanavimai skirtingi, kaip siuo atveju siaura laiptinė, kur kontaktas buvo artimas).

 

2) Priėjus pastatą kur mažos patalpos, palaukti kolegų kurie ateis su pistoletais ir tada pulti ?  Nes kitaip yra rizika pažeisti taisykles

 

Žaidimas vyko čia:

 

http://www.airsoftgun.lt/invision/index.php?/topic/15477-%C5%A1turmas-ep-of-alepo-assault-2018-04-22-gudiena/

 

Iš anksto ačiū už paprotinimą :)

 

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymus 78
  • Created
  • Paskutinis atsakymas

Top Posters In This Topic

Cia kiekvienam zaidime atskirai dazniausiai pasako apie tai, tiksliau organizatoriai gal. Bet galvoju ar ne musio fronte kai zaidziau jie kazkaip sake kad tiesiog taikytis zemiau galvos jei jau tenka saut is maziau nei 5m.

kituose kai zaidziau tiesiog pasako kad saut i koja ar kazkur kad neskaudetu jei taip gaunas, ar pasako saugus atstumas 1m netgi.

aisku as daug patirties neturiu dar airsofte, gal kiti daugiau paaiskins. Bet as asmeniskai nesupykciau jei mane nusautu pastate kad ir is metro, svarbu zemiau galvos ir ne pyktybiskai daug kartu. turiu dar nufilmaves kaip musio fronte as su priesu is kokiu 2-3m atstumo išsišaudėm ir nei as nei jis priekaistu neturejom nuejom savais keliais

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tokios pat nuomonės - dėkuj. Organizatoriai per instruktažą informavo kad "pyfpaf" nesiskaito, bet jei sauni tai ne i veida bet į koją ar ranką. Bet bėda tame, kad likau kaltas nes turėjau turėti pistolėta, o mano pistoleto apkaba "leakino",neturėjau ir likau kaltas, tą patvirtino ir instruktorius. Bet esmė ta kad nenoriu žaisti  pažeisdamas taisykles. Jei neturiu pistoleto, negaliu eiti į laiptinę? Rašau čia norėdamas rasti konkretų paaiškinimą, kaip elgtis ? Nes žaidimo metu diskutuoti ir švaistyti smagų laiką - negerai.

 

kituose kai zaidziau tiesiog pasako kad saut i koja ar kazkur kad neskaudetu jei taip gaunas, ar pasako saugus atstumas 1m netgi.

aisku as daug patirties neturiu dar airsofte, gal kiti daugiau paaiskins. Bet as asmeniskai nesupykciau jei mane nusautu pastate kad ir is metro, svarbu zemiau galvos ir ne pyktybiskai daug kartu. turiu dar nufilmaves kaip musio fronte as su priesu is kokiu 2-3m atstumo išsišaudėm ir nei as nei jis priekaistu neturejom nuejom savais keliais

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Jei manes klaust tai, jei jau slepiesi pastate ar sturmuoji pastata pasireng skausmui. Kovos metu retas tures laiko istraukti pistoleta ir saus tau is pavienio is "per arti". Pats esu ne viena ir ne du kartus is 2-3m. gaves is pavienio saudymo ir nesiskusdamas nuejau i mirtviaka, taip pat ir kelis taip nusiuntes esu, svarbiausia nesitaikyti i galva o geriau i centra, nes jis su liemene greiciausiai bus arba i kojas.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Jei atkreiptumėte dėmesį į labiau patyrusių organizatorių ilgametės patirties pagrindu paremtas taisykles, tai viskas kas virš 100 m/s pastatuose draudžiama. http://www.airsoftgun.lt/invision/index.php?/topic/14148-%C5%A1ratasvyd%C5%BEio-m%C4%97g%C4%97j%C5%B3-asociacijos-ginkl%C5%B3-grei%C4%8Di%C5%B3-limitai/&do=findComment&comment=165955

 

Taip, visi žinme kur einame, kad gali skaudėti, kad galima išmušti akį, dantį ar suvaryti bbs į kremzlę, juk ne visada pavyks išlaikyti šaltą protą ir taikytis ne į galvą. Žinoma yra apsaugų ir akims, ir veidui, bet tokiu atveju atmosfera tampa daugiau Žvaigždžių Karų ar kito SciFi filmo bet ne karinė simuliacija. Tai gal geriau iš kart pereiti prie Dažasvydžio? Ten ir maklaudus lengviau sugaudyti :)

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Jei atkreiptumėte dėmesį į labiau patyrusių organizatorių ilgametės patirties pagrindu paremtas taisykles, tai viskas kas virš 100 m/s pastatuose draudžiama. http://www.airsoftgun.lt/invision/index.php?/topic/14148-%C5%A1ratasvyd%C5%BEio-m%C4%97g%C4%97j%C5%B3-asociacijos-ginkl%C5%B3-grei%C4%8Di%C5%B3-limitai/&do=findComment&comment=165955

 

Taip, visi žinme kur einame, kad gali skaudėti, kad galima išmušti akį, dantį ar suvaryti bbs į kremzlę, juk ne visada pavyks išlaikyti šaltą protą ir taikytis ne į galvą. Žinoma yra apsaugų ir akims, ir veidui, bet tokiu atveju atmosfera tampa daugiau Žvaigždžių Karų ar kito SciFi filmo bet ne karinė simuliacija. Tai gal geriau iš kart pereiti prie Dažasvydžio? Ten ir maklaudus lengviau sugaudyti :)

Sutikinku su kolega.Taip pogi, žaidėjas turi pats ivertinti situacija, jog šturme jis greičiausiai pats PAŽEIS 5m TAISYKLĘ, o ypač laiptinėje. Kolega manau pats neivertinot šito. Taip, taip, adrenalinas ir taip toliau. Bet norite pasakyti, jog jūs visiškai nemąstote tuo metu kai grupelė žmonių ruošiasi šturmui? Tuo labiau kai žaidimas buvo iškarto žinomas - 70% CQB.  Dauguma žaidėjų kiek matau seniai naudoja pistoletus ir tik pistoletus arba shotgunus mažesnese erdvėse ir nesvarbu kur ir pas ką žaidžia. Taip pat daug kartų mačiau,jog pas kai kuriuos ilgai žaudžiančius asmenis tie patys AEG saudo iki 109m/s arba net vos 100 m/s traukia. Jeigu nori dalyvauti šturme, tada jau gal pats laikas įsigyti 1 klasės ginklą, kuris šiais laikas galima nupirkti vos už 20 eu (naujas dujinis pistoletas.....)? Per 5 metus manau daugelis galetų susitaupyti pirmos klasės ginklui.

 

http://www.airsoftgun.lt/invision/index.php?/topic/124-tiuningo-limitai-fps-limits/

 

https://drive.google.com/file/d/1DlrQDJLKa7GQE1g1aMIThnuDNkvTLE0-/view

 

 

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Atsakant dėl ginklo, minėjau jog pistoleto apkaba leakino, todėl jo su savimi neturėjau. 

 

Vadinasi tu atsakai į mano klausimus:

 

1) Jeigu atsivedu naujokus į žaidimą su nuomos įranga,jie pistoleto negauna, tai pastato sturmuot jie negales neturint pistoleto tas tam tikruose pastatuose ir situacijose yra manau neišvengiama. nesukontroliuosi 5m. taisykles visada nes patalpu isplanavimai skirtingi, kaip siuo atveju siaura laiptinė, kur kontaktas buvo artimas). TAIP ?

 

2) Priėjus pastatą kur mažos patalpos, palaukti kolegų kurie ateis su pistoletais ir tada pulti ?  Nes kitaip yra rizika pažeisti taisykles. TAIP ?

 

Tik klausimas, ar nuomininkų ginklai šaudo iki 100m/s ? tada problema su nuominkais išsisprendžia.

 

Sutikinku su kolega.Taip pogi, žaidėjas turi pats ivertinti situacija, jog šturme jis greičiausiai pats PAŽEIS 5m TAISYKLĘ, o ypač laiptinėje. Kolega manau pats neivertinot šito. Taip, taip, adrenalinas ir taip toliau. Bet norite pasakyti, jog jūs visiškai nemąstote tuo metu kai grupelė žmonių ruošiasi šturmui? Tuo labiau kai žaidimas buvo iškarto žinomas - 70% CQB.  Dauguma žaidėjų kiek matau seniai naudoja pistoletus ir tik pistoletus arba shotgunus mažesnese erdvėse ir nesvarbu kur ir pas ką žaidžia. Taip pat daug kartų mačiau,jog pas kai kuriuos ilgai žaudžiančius asmenis tie patys AEG saudo iki 109m/s arba net vos 100 m/s traukia. Jeigu nori dalyvauti šturme, tada jau gal pats laikas įsigyti 1 klasės ginklą, kuris šiais laikas galima nupirkti vos už 20 eu (naujas dujinis pistoletas.....)? Per 5 metus manau daugelis galetų susitaupyti pirmos klasės ginklui.

http://www.airsoftgun.lt/invision/index.php?/topic/124-tiuningo-limitai-fps-limits/

https://drive.google.com/file/d/1DlrQDJLKa7GQE1g1aMIThnuDNkvTLE0-/view


 

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Atsakant dėl ginklo, minėjau jog pistoleto apkaba leakino, todėl jo su savimi neturėjau. 

 

Vadinasi tu atsakai į mano klausimus:

 

1) Jeigu atsivedu naujokus į žaidimą su nuomos įranga,jie pistoleto negauna, tai pastato sturmuot jie negales neturint pistoleto tas tam tikruose pastatuose ir situacijose yra manau neišvengiama. nesukontroliuosi 5m. taisykles visada nes patalpu isplanavimai skirtingi, kaip siuo atveju siaura laiptinė, kur kontaktas buvo artimas). TAIP ?

 

2) Priėjus pastatą kur mažos patalpos, palaukti kolegų kurie ateis su pistoletais ir tada pulti ?  Nes kitaip yra rizika pažeisti taisykles. TAIP ?

 

Tik klausimas, ar nuomininkų ginklai šaudo iki 100m/s ? tada problema su nuominkais išsisprendžia.

Kur dingsta taisykle - Safety first ?

1) Taip. Nes neivertini 5 m astumo. O jusu pasakymas nesukontroliavimas, mane juokina, nes laikot mus visus nemastanciomis butybemis? :D Reik mastyt ka darai.

2) Taip. 

 

Bet pagalvok apie šaudymo greiti ir naudojamus šaratus. Kiek susiduręs, tai nuominiku ginklai nedaro tokio "DMG", kaip nuosavi tuninguoti.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Kur dingsta taisykle - Safety first ?

1) Taip. Nes neivertini 5 m astumo. O jusu pasakymas nesukontroliavimas, mane juokina, nes laikot mus visus nemastanciomis butybemis? :D Reik mastyt ka darai.

2) Taip. 

 

Bet pagalvok apie šaudymo greiti ir naudojamus šaratus. Kiek susiduręs, tai nuominiku ginklai nedaro tokio "DMG", kaip nuosavi tuninguoti.

 

Safety first - SEMI ir netaikymas į galvą. nuo vieno ar kelių šratų į korpusą ar galūnes niekas nenumirs, net jei liks mėlynė - užgis.

 

Jeigu tau juokina, tai gerai, turėsi daugiau vitamino C, svarbu kad nevirkdo. Manau visi masto - ir nuominkai ir seniau žaidžiantys. Kurioje vietoje tau čia taip pasirodė kad laukau kažką nemastančia būtybe ? 

 

Ką turi omenyje "mastyt ką darai" ? Aprašiau visą situaciją, kiek žaidimų žaidėm, vadinasi visada visi pažeidė šitą  taisyklę ir ne vieną kartą, tiek mano atžvilgiu tiek priešininko. Niekas niekada nieko nesakė (nesiskundė), tik kaip gyvenimas parodo visada būna "pirmas kartas".

 

Išvada manau tada turėtų būti tokia, chronuojami prieš žaidimą ginklai (rifle ir kt.) iki 100 m/s žymimi skirtingu žymėjimu o kur daugiau nei 100m/s kitu žymėjimu. Vadinasi žaidėjas su ginklu daugiau nei 100m/s. turės vengti, neturint antro ginklo, eiti į pastatus kur galimai galės pažeisti taisykles.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Atleiskit jei ko nežinau ir yra kur apšnekėta tai.

Noriu paklausti kaip juridiniai reikalai? t.y. ar šauliai pasirašo, kad susipažino su taisyklėmis ir prisiima atsakomybę už pasekmes?

Situacija: įlekia naujokėlis į pastatą ir su kulkosvaidžio kažkam veidą suvarpo? Kaltu nėra? Atsiprašau ir žaidžiam toliau?

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Atleiskit jei ko nežinau ir yra kur apšnekėta tai.

Noriu paklausti kaip juridiniai reikalai? t.y. ar šauliai pasirašo, kad susipažino su taisyklėmis ir prisiima atsakomybę už pasekmes?

Situacija: įlekia naujokėlis į pastatą ir su kulkosvaidžio kažkam veidą suvarpo? Kaltu nėra? Atsiprašau ir žaidžiam toliau?

Matai kulkosvaidis ar snaiperis yra visai kita kalba, jie daro kurkas didesnę žalą, todėl turint tokį ginklą jau privalu turėti pistoletą, nes 15m. atstumą jau tikrai gali suvaldyti, nei kad 5m. (pastate ar net lauke jei pvz lipi į kalną ir užtinki priešą prie pat..) ir spėti išsitraukti  pistoletą, 

 

Čia mes kalbam apie "rifle/automato" šaudymą pastatuose situacijas. Bet 5m. galioja ne tik pastatuose bet ir lauke.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Mano ilgamete patirtimi remiantis, pagrindine visos jusu diskusijos vinis yra organizatoriai...

 

Pas vienus vaziuodamas, jau is anksto zibai, kad zaidimas yra rimtas, zaidejai yra aiskiai informuojami apie taisykles, ir pazeidinetojams sakoma viso gero visam laikui. Nuomininku retai rimtesniuose zaidimuose buna, bet jei pasitaiko, irgi adekvaciai informuojami.

 

Taip pat didele dalis zaidimu yra su, gal netinka zodis "apsileidusiais", bet neretai aplaidziai i oficialias LSB taisykles ziurinciais organizatotiais. Neretai tokiu zaidimu metu ir maklaudu pilna ir sratai liejasi laisvai tiek lauke tiek pastatuose 130m/s, kartais ir daugiau. Tokiu zaidimu tiesiog ismoksti vengti, bet pasakysiu kad yra zaideju kam priimtina kai ji sulupa 130m/s is 1 metro ir draugiskai gali issiskirstyt.

 

Taigi, i koki zaidima nuvaziuosi, toki adekvatuma LSB taisykliu laikymosi atzvilgiu ir gausi. Senbuviai isvis vaziuoja dazniausiai zymiai reciau i zaidimos,bet i tokius,kur orgai atidirbe viska iki smulkmenu.

 

O zmones, kurie zaidzia kone kiekviena savaitgali, prakstiskai bet kur su bet kuo, tai ir su tavo issakyta problema susitaiko ir PRIsitaiko..

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Matai kulkosvaidis ar snaiperis yra visai kita kalba, jie daro kurkas didesnę žalą, todėl turint tokį ginklą jau privalu turėti pistoletą, nes 15m. atstumą jau tikrai gali suvaldyti, nei kad 5m. (pastate ar net lauke jei pvz lipi į kalną ir užtinki priešą prie pat..) ir spėti išsitraukti pistoletą,

 

Čia mes kalbam apie "rifle/automato" šaudymą pastatuose situacijas. Bet 5m. galioja ne tik pastatuose bet ir lauke.

Dar paantrinsiu, neretai šią galimą problemą didesnės galios šautuvų organizatoriai išsprendžia neleisdami pvz kulkosvaidžiams judėti į pastatus, o snaiperiams galima šaudyti tik iš pastato, bet ne pastato viduje.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

domazas

 

Kadangi žaidžiau tame pačiame žaidime ir atsižvelgdamas į aukščiau išdėstytus pasisakymus pasakysiu savo vertinimą šios konkrečios situacijos, dėl kurios buvo diskusijos kilusios žaidimo metu: AEG iki 130ms galima buvo saugiai žaisti didžiojoje dalyje pastatų, nes tai yra tiesiog didelio ploto gamybiniai angarai. Net sakyčiau full-auto ten absoliučioje daugumoje vietų irgi galima naudoti pilnai telpant į 5m saugų atstumą. Tuo tarpu, pastatas "C" šone (dviejų aukštų kvadrato formos namas) bei bokštas, jo pirmas aukštas ir laiptinė iki pat viršaus turėtų būti tik peiliai ir pistoletai arba AEG iki 100ms. Dar ten besiginančiosios puses pabaigoje buvo irgi mažų pastatėlių, jie irgi turėtų patekti į iki 100ms ribą. Organizatorius nurodė, kad "pastatas ten kur yra stogas, kur nėra, ten ne pastatas". Okey, su tuo ir žaidėm kaip galėjom.

 

Dar atsižvelgiant į tai, kad buvo neadekvatų, kuriems yra okey pro plytos dydžio skylę įkišus vamzdį šaudyti į priešininkų galvas. Taip pat, kai kam, taikliai užmestos granatos sprogimas po kojomis nesiskaitė kaip hit'as. Laikau tai ne maklaudinimu, o taisyklių nesilaikymu. Tad į saugaus atstumo nesilaikymą beliko tik užmerkti akis ir didžiojoje dalyje žaidimo privengiau buvimo pastatuose ypač, kai pirmo seto metu gavau saldžiai saldžiai full-auto per pilvą ir per šlaunis iš mandagaus 3 metrų atstumo :) 

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

  • 2 weeks later...

O negalima paprasto varijanto padaryti:

1. Zaidejai kurie nuomojasi neturetu buti galingesnis nei 100m/s ginklas.

2. Zaidejai kurie turi ginklus galingesnius nei 100 m/s negali eiti i pastata.

3. Visi zaidejai kurie turi galingesnius nei 100 m/s turi tureti back up ginklus del saugaus atstumo taisykles.

Tada visiems viskas aisq ir ramu. Tiek pat saugumo atstumas.

7 m.-10m. Atgal buvo patyres zaidejes su ak 120m. Miske apejau ji ir daejau iki 2-3 m. Kai isgirdo mane nespejau knife kill padaryti. Gavau viena tarp akiu. Kraujeis pasipyle. Suprantu isgastis bet kad ir kiek patyres busi instinktas zudyti visados yra.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Ko pasakoje ginklas su 100m/s ilgiau tarnaus. Ir zmones bus saugesni.

As asmeniskai uz net mazinti fps. Nes didinimas nieko gero neduoda. Aisq be zmoniu zalojimu. Ir tai negelbes nuo maklaudu jie tiesiog daugiau drabuziu apsimaus. Nes maklaudas tai gyvenimo budas :)

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

"Bijai vilko - neik į mišką" 

 

Manau kaip ir daugelis čia esančių žaidėjų esu gavęs ne vieną šuvį iš per arti, taip pat ir kliudęs priešą iš per arti, ir kol kas esu gyvas, ir kiek žinau mano priešai taip pat ;) 

 

Kitas dalykas yra apsaugos, kodėl niekur netikrina veido/akių apsaugų certifikatų? Ar atsparumo klasės and lešio?

 

Kai geros apsaugos tai ir 130 m/s yra nebaisu. 

Skaudžiausia kas buvo nutikę žaidžiant tai buvau gavęs į piršto sąnarį, iš labai arti, jautėsi savaitę, bet ką padarysi netragedija.

 

Vienu žodžiu šiuo metu taisyklės yra geros ir nėra ką čia keist ir ko verkt. GALIU garantuoti, kad niekas TYČIA nešaudo į skaudžiausias vietas, ar nesilaikydami taisyklių.

 

Visko būna toks gyvenimas.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

"Bijai vilko - neik į mišką"

 

Manau kaip ir daugelis čia esančių žaidėjų esu gavęs ne vieną šuvį iš per arti, taip pat ir kliudęs priešą iš per arti, ir kol kas esu gyvas, ir kiek žinau mano priešai taip pat ;)

 

Kitas dalykas yra apsaugos, kodėl niekur netikrina veido/akių apsaugų certifikatų? Ar atsparumo klasės and lešio?

 

Kai geros apsaugos tai ir 130 m/s yra nebaisu.

 

Skaudžiausia kas buvo nutikę žaidžiant tai buvau gavęs į piršto sąnarį, iš labai arti, jautėsi savaitę, bet ką padarysi netragedija.

 

Vienu žodžiu šiuo metu taisyklės yra geros ir nėra ką čia keist ir ko verkt. GALIU garantuoti, kad niekas TYČIA nešaudo į skaudžiausias vietas, ar nesilaikydami taisyklių.

 

Visko būna toks gyvenimas.

 

 

Vieni nesioja kaukes kiti tik akinius. Bet mes zaidziam dazasvaidi ar sratasvaidy? Milsim kai visa diena vaikstai po miskus ir buti daugiau nei para pastovei su kauke? Na cia irgi vekas. Ar turetum pribeges prie pastato pasikeisti akinius i kauke? Tai geriau padaryti 100 m/s ir buti be kaukes bet su sarfu, salyku.

 

Skaudziausiai tai kai nuskele danti, arbe kai pataise i nosies vidu. Is arti. :) nosis skaudejo visa savaite. O prie pastato pribegus pasikeisti i pistoleta arbe tureti hun su 100m/s tai tikrai nera problema.

Link to comment
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

You will be able to leave a comment after signing in



Prisijunkite dabar
 Share


×
×
  • Sukurti naują...